Четверг, 24.05.2018, 23:18Приветствую Вас Гость | RSS
Школьный двор
Меню сайта
Праздники Украины
Категории раздела
Українські вірші для дітей [83]
Матеріал до новорічних свят [13]
Матеріали до свята День учителя. [7]
День св. Валентина Свято всіх закоханих. Частушки, сценарії та легенди. [5]
8 березня Сценарії, привітання. [1]
Всяка всячина [58]
Прислів’я та приказки [72]
Український фольклор та народна творчість [4]
Афоризми і "крилаті" вислови [25]
Загадки для дітей [30]
Українські народні пісні [3]
Готуємо уроки разом! [20]
Кредитка
Поиск

Каталог статей


Главная » Статьи » Все на українській мові » Всяка всячина

Велика вітчизняна війна (1941 - 1945). План "БАРБАРОССА"

Велика вітчизняна війна (1941 - 1945). План "БАРБАРОССА"

План БАРБАРОССАНімецький генеральний штаб і сам Гітлер не без задоволення підбирали назви для своїх воєнних планів.

 

План захоплення Польщі називався «Вейс» («Білий»), Франції, Нідерландів та Бельгії — «Гельб» («Жовтий»), жіночим іменем «Маріта» називалася операція по загарбанню Греції і Югославії.

 

Для плану війни проти СРСР фашистські воєначальники обрали ім'я жорстокого германського імператора Фрідріха Барбароссип Барбаросса (Рудобородий) жив у XII ст., командував лицарським військом і пролив багато людської крові.

 

Назва «Барбаросса» («Barbarossa Fall») визначає характер війни як жорстокий, винищувальний, руйнівний. Такою війна і задумувалася фашистською верхівкою, «Мова йде про боротьбу на знищення. Ми ведемо війну не для того, щоб консервувати свого противника...

 

Ця війна буде різко відрізнятися від війни на Заході. На Сході сама жорстокість — благо для майбутнього» Начальник генерального штабу сухопутних військ генерал - полковник Гальдер. Щоденник. ЗО березня 1941 р. ЗО березня 1941 р. на великій нараді Гітлер у двогодинній промові говорив про поділ Радянської країни між Німеччиною та її союзниками.

 

Було сказано про те, що необхідно знищити ЗО млн. слов'ян, потім чисельність населення регулюватиметься в кількості, необхідній для обслуговування арійської раси. На здійснення плану «Барбаросса» відводилося півтора-два місяці. Німецький наступ на Радянський Союз повинен був розвиватися на трьох основних стратегічних напрямках.

 

Група армій «Північ» наступає зі Східної Прусії через Прибалтійські республіки на Псков, Ленінград; група армій «Центр» — з району Варшави на Мінськ, Смоленськ, Москву; група армій «Південь» — з району Любліна на Житомир, Київ. Головний удар спрямований на Москву.

 

Фашисти вважали, що падіння столиці приголомшить радянських людей, вони втратять волю до боротьби, розгубляться. Тоді німцям залишиться лише знищити окремі вогнища опору. Війна закінчиться захопленням Москви. Чому ж, надаючи такого значення Москві, фашисти не кинулися на неї всіма силами?

 

Чому одночасно почали наступ на Ленінград і Київ? Навіщо розтягнули війська по величезному фронту — від Баренцового моря до моря Чорного? План «Барбаросса» передбачав удар у трьох напрямах, а не удар багнетом тому, що на північному заході і на південному заході країни були сильні угруповання радянських військ: клин військ, спрямованих на Москву, міг бути атакований з тилу і з флангів.

 

Виконання плану «Барбаросса» було зірване героїчною боротьбою радянського народу.

 

Источник: http://www.svatovo.ws
Категория: Всяка всячина | Добавил: ZZolotko (26.03.2010)
Просмотров: 1117 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
SiteHeart
загрузка...
загрузка...
Друзья сайта

   Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0