Вторник, 26.11.2024, 13:41Приветствую Вас Гость | RSS
Школьный двор
Меню сайта
Праздники Украины
Категории раздела
Українські вірші для дітей [83]
Матеріал до новорічних свят [13]
Матеріали до свята День учителя. [7]
День св. Валентина Свято всіх закоханих. Частушки, сценарії та легенди. [5]
8 березня Сценарії, привітання. [1]
Всяка всячина [58]
Прислів’я та приказки [72]
Український фольклор та народна творчість [4]
Афоризми і "крилаті" вислови [25]
Загадки для дітей [30]
Українські народні пісні [3]
Готуємо уроки разом! [20]
Кредитка
Поиск

Каталог статей


Главная » Статьи » Все на українській мові » Всяка всячина

Велика вітчизняна війна (1941 - 1945). Битва за Дніпро

Велика вітчизняна війна (1941 - 1945). Битва за Дніпро

Битва 
за Дніпро«У вересні 1943 р. бої на Україні були кровопролитні, виснажливі. Танкісти без відпочинку і сну, в роті й ріски не було, боєприпаси ось-ось закінчаться. Фашисти навісніють... Але ми вистояли. Вистояли й перемогли»

С.Ф.Ячник, Герой Радянського Союзу

 

Курська битва переросла в загальний наступ радянських військ — від Великих Лук до Чорного моря. Було завершено визволення західних областей Росії, Донбасу, Таманського півострова.

 

В результаті наступу з 26 серпня до 30 вересня 1943 року радянські війська вийшли до Дніпра майже на 750-кілометровому фронті від Лоєва до Запоріжжя, форсували річку, захопили 23 плацдарми.

 

До кінця вересня була звільнена майже вся Лівобережна Україна. Битва на Дніпрі — одна з яскравих сторінок війни. Оперативне блискавичне форсування такої великої водної перепони — видатний подвиг радянських воїнів.

 

Як свідчить відомий англійський військовий історик Б. Ліддел-Гарт, восени 1943 р. наступ радянських військ «...став усе більше схожим на приплив уздовж 1600-кілометрового «узбережжя».

 

Підрозділи військ Радянської Армії форсували Славутич на човнах і плотах, на паромах, налагоджували понтонні переправи. Вода в ріці кипіла від куль, снарядів і бомб. В небі фашистським льотчикам протистояли радянські аси. Ніякі зусилля гітлерівців не могли стримати наступ визволителів.

 

2438 воїнів-учасників битви за Дніпро удостоєно звання Героя Радянського Союзу. 6 листопада було звільнено столицю України — Київ.

 

У жовтні-грудні йшла вперта боротьба за плацдарми на Правобережній Україні. Радянські війська створили київський, дніпропетровський та південніше міста Жлобін великі стратегічні плацдарми, блокували ворога в Криму.

 

В ході битви за Дніпро нанесли серйозну поразку основним силам противника, звільнили більше 38 тисяч населених пунктів, у тому числі 160 міст. Були створені умови для наступу на західному та південно-західному напрямках.

 

В літньо-осінньому наступі було розгромлено 118 дивізій противника. Президент США Ф. Рузвельт, прем'єр-міністр Великобританії У. Черчіль, керівники інших держав, увесь світ визнав, що гітлерівська Німеччина зломлена.

 

Тільки керівники фашистського рейху ще намагалися знайти якийсь вихід з безнадійного становища. Але їхні надії не мали під собою реального грунту. Вони ще могли відтягнути закінчення війни, та ніщо вже не могло врятувати їх від катастрофи.

Я вірив, шо ворог тебе не поборе,
і ворог тебе не зборов, —
він ще відповість за гірке твоє горе
і кров'ю заплатить за кров.
І слава твоя оживе неодмінно,
і доля розквітне ясна,
моя Україно,
жива Україно,
блакитна моя сторона!

Сава Голованський





Источник: http://www.svatovo.ws
Категория: Всяка всячина | Добавил: ZZolotko (26.03.2010)
Просмотров: 1490 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
SiteHeart
загрузка...
загрузка...
Друзья сайта













   















Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0